Étkezési térítési díj támogatás

Tájékoztató
Keszthely Város Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális ellátások helyi rendszeréről szóló 6/2015. (II. 26.) önkormányzati rendelete (továbbiakban: Rendelet) 16/B. §-sa rendelkezik a gyermekétkeztetés igénybevételéért fizetendő térítési díj támogatásáról az alábbiak szerint:
A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 21/A. § (1) bekezdés b) pontja alapján biztosított étkeztetési térítési díj támogatása az igénybevevő szülője/törvényes képviselője kérelmére állapítható meg minden év szeptember 1. és június 15. napja közötti időtartamra, amennyiben az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a szociális vetítési alap 300%-át.
A támogatás mértéke az igénylő részére megállapított étkezési térítési díj 30%-a.
A megállapított támogatás folyósítása a szolgáltató által minden támogatott hónap 15. napjáig történő elszámolást követően a szolgáltató részére közvetlen utalással történik.
A gyermekétkeztetés igénybevételéért fizetendő térítési díj támogatása iránti kérelmet a Rendelet 13. melléklete szerinti formanyomtatványon kell benyújtani.
AZ ELLÁTÁSOK MEGÁLLAPÍTÁSÁNAK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI
A rendeletben szabályozott ellátások megállapítása kérelemre történik, melyet az e célra rendszeresített, az egyes ellátásoknál külön megjelölt, a Rendelet mellékletét képező formanyomtatványon kell előterjeszteni. A kérelemhez csatolni kell a formanyomtatványban felsorolt – az egyes ellátásokra való jogosultság megállapításához szükséges – mellékleteket. A kérelmet – ha a Rendelet másként nem rendelkezik – postai úton a Keszthelyi Polgármesteri Hivatal (továbbiakban: Hivatal) postacímére címezve, vagy személyesen a Hivatal szociális ügyintézőinél lehet benyújtani.
Az Önkormányzat hatáskörébe tartozó szociális ellátásra a kérelmező csak akkor jogosult, ha nyilatkozik családja vagyoni, jövedelmi viszonyairól, azokat igazolja, és együttműködik a környezettanulmány elkészítésében.
A Hivatal Önkormányzati és Igazgatási Osztálya az adatok valódiságát megvizsgálja, amelyhez felhasználhatja a jövedelemadózási rendszer adatait, a jövedelem és a vagyon megállapításához rendelkezésre álló egyéb információkat és a személyi adat- és lakcímnyilvántartás adatait.
A jogosultsági feltételek közül
a) a nappali tagozaton tanulás tényét, illetve az esetleges tanulmányi ösztöndíj összegének nagyságát a tanintézet igazolásával,
b) elvált szülők esetén a saját háztartásban tartást, a kiskorú elhelyezését is rendező jogerős bírósági határozattal kell bizonyítani.
A jövedelem számításához és a vagyon megállapításához felhasználható bizonyítékok a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Szoctv.) 4. § (1) a) és b) pontja alapján:
a) A havonta rendszeresen mérhető jövedelem esetén a vonatkozó jogszabályok szerinti jövedelemigazolás,
b) a családtámogatás, egészségbiztosítás, nyugdíjbiztosítás, magánnyugdíj-biztosítás keretében, valamint a járási hivatal által folyósított ellátások esetében a kérelem benyújtását megelőző hónapban kifizetett ellátás igazoló szelvénye,
c) vállalkozó esetében az illetékes NAV igazolása a kérelem benyújtását megelőző gazdasági év személyi jövedelemadó alapjáról, illetve a kérelem benyújtását megelőző 3 hónap nettó jövedelmének igazolása
d) adott támogatási formáknál az előző havi számlával igazolt rezsiköltségek, valamint a tulajdonjog, bérleti jog és albérlet igazolása
e) egyéb jövedelmek esetében a kérelmező büntetőjogi felelőssége mellett tett nyilatkozata havi átlagos nettó jövedelméről, valamint arról, hogy
f) az Szoctv. 4. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározottnál magasabb értékű vagyonnal nem rendelkezik.
Kétséges jövedelemigazolás esetén - az érdemi döntés meghozatalához - környezettanulmányt kell végezni, amely megállapításai a jövedelmi viszonyok mellett együttesen képezik a döntés alapját.
Kérelem gyermekétkeztetési díj támogatására: LETÖLTÉS